גיל סולומון

שותף מייסד
טלפון: 03-9482424
נייד: 054-5427929
פקס: 03-9482424

פרופיל

גיל פועל עבור לקוחות במגוון רחב של עסקאות ועניינים מסחריים חוצי גבולות עם דגש על עסקאות המשלבות אלמנטים של טכנולוגיה, הגנת הפרטיות, השקעות הון סיכון, מטבעות קריפטוגרפיים וטכנולוגיית בלוקצ׳יין.

לפני הקמת המשרד, גיל עבד במחלקות העסקיות של שניים ממשרדי עורכי הדין הגדולים בישראל, שם העניק גיל ייעוץ משפטי ללקוחות שונים (הן חברות פרטיות והן חברות ציבוריות), תוך שימת דגש על הון סיכון ומימון הון פרטי, טכנולוגיה ומדעי החיים, מיזוגים ורכישות, עסקאות חוצות גבולות וליווי שוטף בקשר עם עניינים יומיומיים של חברות ולקוחות שונים. גיל שימש גם כעורך דין פנימי ב-iAngels אחת מקרנות ההון סיכון הבולטות והפעילות בישראל, ובקרן  iCapital הקרן המובילה בישראל בתחום המטבעות קריפטוגרפיים וטכנולוגיית בלוקצ׳יין. שם, הוא ייעץ והוביל עסקאות השקעה בחברות המפתחות טכנולוגיית בלוקצ׳יין ובהנפקות של מטבעות קריפטוגרפיים וצבר ניסיון רב אשר הוביל אותו להיות אחד מעורכי הדין המנוסים ביותר בעולם בתחום זה.

לפני עיסוקו כעורך דין, גיל עסק במספר תפקידים בענפי ההיי-טק והביו-מד כגון: בודק תוכנה, בודק תוכנה בכיר ומהנדס בדיקות.

גיל מקדיש כעשרים אחוז מזמנו לפעילות פרו-בונו, בין השאר הוא תומך בתוכניות האצה רבות (בעיקר בפריפריה) ומכהן כיועצה המשפטי של עמותת יזמות קרבית (ע״ר). עמותת יזמות קרבית (ע״ר) היא עמותה שמטרתה לגשר על הפער בין משוחררי שירות קרבי לבין עולם ההיי-טק. גיל כיהן בעבר כחבר הועד המנהל של העמותה ואף נמנה על מייסדיה.

גיל מרצה על מטבעות קריפטוגרפיים וטכנולוגיית בלוקצ׳יין, הייטק והון סיכון, מיזוגים ורכישות, הגנת הפרטיות ועוד. גיל מרצה בפורומים שונים למשל, בין השאר, המרכז האקדמי למשפט ועסקים, סמינר הבלוקצ'יין הבינלאומי של אוניברסיטת קאסל בגרמניה, תוכניות האצה (אקסלרטורים), הכשרה טכנולוגית למפקדי החטיבה הטכנולוגית של משטרת ישראל, כנסים ועוד.

כשהוא מחוץ למשרד, גיל מבלה את זמנו עם בת זוגו ושתי כלבותיו ומשתדל להקדיש זמן לשלל תחביביו: בישול, בניית גיטרות ונגינה, סנובורד וריצה (גיל מרתוניסט חובב).

רקע מקצועי

הסמכות

הסמכה בינלאומית בהגנת הפרטיות (CIPP/E - Certified International Privacy Professional - Europe)

חברות בלשכת עורכי הדין ולשכות רלבנטיות

לשכת עורכי הדין, ישראל, 2015
הארגון הבינלאומי לעוסקים בהגנת הפרטיות

השכלה

תואר ראשון במשפטים LL.B, אוניברסיטת חיפה, ישראל, 2014

שפות

עברית, אנגלית וספרדית (בסיסית).

ניסיון קודם

יועמ״ש, iAngels ו-iCapital
עו״ד, פישר בכר חן וול אוריון ושות׳
עו״ד, מיתר ליקוורניק גבע לשם טל ושות׳
מתמחה, מיתר ליקוורניק גבע לשם טל ושות׳
בודק תוכנה וטסט דיזיינר, Philips Healthcare

הרצאות בכנסים והופעות בתקשורת

‍כמה מהאירועים הקרובים בהשתתפות עו"ד סולומון:

AIBC Asia - March 21-23, Dubai U.A.E
CEC Vegas - TBA

להלן כמה מהופעותיו האחרונות של עו"ד סולומון בכנסים, שונים ובתקשורת:

IISIISIISIISAIBCAIBC DUBAIAIBC DUBAIAIBC DUBAIAIBC DUBAIAIBC DUBAI